Jubileuszowy ABSL Summit już za kilkanaście dni

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-05-2019, 22:00

W dniach 12–13 czerwca 2019 r. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się dziesiąta konferencja ABSL Summit.

Gościem specjalnym jubileuszowej edycji będzie Bill Clinton, 42. prezydent USA, założyciel i szef Fundacji Clintonów. Co roku Konferencja ABSL gromadzi ponad tysiąc uczestników — globalnych liderów biznesu, przedstawicieli lokalnej i centralnej władzy, ekspertów. Od 2010 r. stanowi platformę dyskusji, analiz i prognoz dotyczących biznesu, a także trendów i wyzwań gospodarczych.

Gorące tematy

— Polska jest cenioną lokalizacją dla inwestycji zagranicznych i krajem przyciągającym zainteresowanie globalnych inwestorów i korporacji. Podczas jubileuszowegowydania naszej konferencji chcemy podsumować rozwój biznesu w Polsce, który dokonał się w ciągu minionej dekady, i zastanowić się nad scenariuszami dalszego rozwoju — mówi Piotr Dziwok, prezes ABSL.

Plan dwudniowego spotkania zawiera m.in. debatę na temat warunków sprzyjających przyjazdowi wykształconych obcokrajowców do Polski, w której wezmą udział przedstawiciele biznesu, rządu, miast, organizacji ds. migracji. Przewidziano też dyskusję na temat perspektyw dalszego wzrostu polskiej gospodarki, która ma przynieść odpowiedź na pytania, czy możliwe jest utrzymanie tempa rozwoju z ostatnich lat i jakie zmiany geopolityczne oraz społeczne mogą zagrozić dalszemu wzrostowi. Ważnym punktem konferencji będzie również debata o nowej generacji pracowników wchodzących na rynek, ich motywacji, a także kontekście społeczno-ekonomiczno-technologiczym, który kształtuje ich postawy, oczekiwania i nawyki w pracy. Organizatorzy zaplanowali także debatę na temat jakości życia, która staje się głównym elementem przewagi konkurencyjnej miast w walce o talenty i inwestorów. Wezmą w niej udział prezydenci Gdańska, Opola, Łodzi i Katowic. Ponadto w trakcie ABSL Summit odbędzie się dyskusja na temat tworzenia inkluzywnych i tolerancyjnych miejsc pracy dla osób LGBT oraz dlaczego leży to w interesie pracodawców. Uczestnicy będą mogli również posłuchać o tym, dlaczego prezesi muszą być ambasadorami swoich firm i marek, aby odnieść sukces w dobie social mediów.

Podsumowania i prognozy

Organizatorzy tegorocznego ABSL Summit chcą poddać analizie ostatnie 30 lat budowania przez Polskę silnej pozycji regionie — okres, w którym usługi biznesowe stały się dynamicznym sektorem gospodarki. Konferencja ma być też okazją do podsumowania tego okresu oraz dyskusji na temat perspektyw i kierunków dalszego rozwoju.

— Zastanowimy się m.in. nad tym, co dziś buduje nasze przewagi konkurencyjne. Będziemy szukać sposobów radzenia sobie z wyzwaniami rynku pracy i zatrzymania w kraju talentów. Spojrzymy w przyszłość zawodów w dobie transformacji cyfrowej. Przeanalizujemy wpływ zmian technologicznych i społecznych na sposób prowadzenia biznesu. Przyjrzymy się cyberzagrożeniom, z jakimi już się mierzymy i będziemymusieli się mierzyć w przyszłości. Z władzami największych miast porozmawiamy o tym, jak będzie wyglądała metropolia przyszłości — wymienia Marcelina Godlewska, dyrektor zarządzająca ABSL.

Dodaje jednocześnie, że to i tak zaledwie część tematów z bogatego programu konferencji. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister Jadwiga Emilewicz, minister Jerzy Kwieciński, Marek Belka, Melissa Hathaway, ekspertka w zakresie cyberbezpieczeństwa w administracji G.W. Busha oraz B. Obamy czy Mark Loughran, General Manager w Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu