Jukos przestaje realizować kontrakty długoterminowe

(Marek Druś)
20-01-2005, 10:41

Jukos nie będzie wypełniał zobowiązań wynikających z kontraktów długoterminowych, poinformowała jego spółka Petroval, która zajmowała się sprzedażą. Największy rosyjski eksporter ropy tłumaczy to ‘siłą wyższą’.

Jukos nie będzie wypełniał zobowiązań wynikających z kontraktów długoterminowych, poinformowała jego spółka Petroval, która zajmowała się sprzedażą. Największy rosyjski eksporter ropy tłumaczy to ‘siłą wyższą’.

Prezes Petrovalu John Lush powiedział, że realizacja zobowiązań wynikających z kontraktów długoterminowych zostanie przerwana w styczniu-lutym.

Jukos nie może wywiązać się z zobowiązań w związku z przejęciem przez państwo za zaległości podatkowe jego głównego oddziału produkcyjnego, Jugansknieftiegazu. Pakiet prawie 70 proc. akcji tej spółki trafił do państwowego Rosnieftu.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Jukos przestaje realizować kontrakty długoterminowe