Juncker: teraz musimy rozpocząć rozmowy ws. przyszłych relacji UE z Wielką Brytanią

  • DI
opublikowano: 14-12-2018, 18:50

To, co musimy zrobić teraz, to rozpocząć rozmowy w sprawie przyszłych relacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią - powiedział szef KE Jean-Claude Juncker na konferencji po szczycie unijnym.

"Śledziłem debatę w Izbę Gmin i zauważyłem, że jest tam duża nieufność, jeśli chodzi o Unię Europejską. To nie jest dobra podstawa dla przyszłych relacji. Jednak aby przekonać ich, że traktujemy poważnie negocjacje o przyszłych relacjach i że traktujemy poważnie fakt, że nie chcemy, aby backstop był stałym rozwiązaniem, musimy rozpocząć negocjacje (w sprawie umowy o przyszłych relacjach)" - wskazał.

Dodał, że żaden z przywódców "27", którzy byli na szczycie, nie chciał ponownego otwarcia negocjacji ws. przyjętej wcześniej umowy rozwodowej. "Umowa rozwodowa pozostaje w mocy" - zaznaczył.

Podkreślił, że temperatura tej sprawy powinna się obniżyć. "Te ataki ze strony Westminsteru przeciwko Europie, przeciwko Komisji Europejskiej nie spotkają się z podobną odpowiedzią ze strony Komisji Europejskiej albo Unii Europejskiej, chociaż chciałbym tego" - wskazał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu