Jupiter inwestuje w Ponar

KSA
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Fundusz zamierza zwiększać zaangażowanie w wadowickiej spółce i aktywnie działać w podmiotach z nią powiązanych.

Fundusz zamierza zwiększać zaangażowanie w wadowickiej spółce i aktywnie działać w podmiotach z nią powiązanych.

W nowej strategii Jupitera znalazł się punkt o inwestowaniu w spółki, które wymagają restrukturyzacji. Pod tym względem fundusz ma się upodobnić do swojego nowego głównego akcjonariusza — grupy KCI. Pierwszy ruch nastąpił szybko — Jupiter poinformował właśnie o przekroczeniu progu 5 proc. akcji w Ponarze Wadowice, którego jednym z głównych akcjonariuszy jest również grupa KCI.

— Tym samym konsekwentnie realizujemy politykę inwestowania w przyszłościowe spółki z różnych branż. Fundusz nie będzie koncentrował się jedynie na dużych projektach deweloperskich, ale równocześnie będzie inwestował w spółki, które po restrukturyzacji cechować się będą ponadprzeciętną stopą zwrotu — informuje Dariusz Leśniak, prezes KCI Łobzów, która jest pośrednio głównym akcjonariuszem Jupitera.

Teraz fundusz ma 6,11 proc. w kapitale wadowickiego producenta elementów hydrauliki siłowej. Niewykluczone, że wkrótce się to zmieni.

— NFI Jupiter zamierza zwiększać zaangażowanie w Ponar. Jest też zainteresowany aktywną działalnością w spółkach z udziałem Ponar Wadowice, takich jak Relpol czy FAM — mówi Dariusz Leśniak.

Tymczasem wkrótce powinno się wyjaśnić, czy na akcje Jupitera ogłoszone zostanie wezwanie. KCI Łobzów pojawiła się bowiem w funduszu, przejmując kontrolę nad spółką Trinity Management, która ma 46 proc. w kapitale funduszu. Zgodnie z przepisami powinna więc zejść poniżej progu 33 proc. lub ogłosić wezwanie do 66 proc. Na decyzję ma jeszcze kilka tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu