Jurek: będę rozmawiał z prezydium speckomisji ws. śmierci Blidy

25-04-2007, 16:24

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział w  środę dziennikarzom, że chce rozmawiać z prezydium sejmowej komisji ds. służb specjalnych w sprawie śmierci byłej posłanki i minister budownictwa Barbary Blidy.

"Doprowadziłem do spotkania komisji ds. służb specjalnych z ministrem-koordynatorem służb specjalnych Zbigniewem Wassermannem - mówił marszałek. Zaznaczył, iż ma nadzieję, że od prezydium speckomisji uzyska informacje, które będą dla niego ważne, żeby decydować o dalszym sposobie informowania Sejmu w sprawie śmierci Blidy.

Jurek przypomniał, że kluby PO i SLD chcą, aby przedstawić w tej sprawie informację na forum Sejmu. "Ta sprawa powinna być wyjaśniona jako sprawa, która dotyczy osoby publicznej i budzi publiczne zainteresowanie" - dodał.

Blida - była posłanka SLD i b. minister budownictwa - postrzeliła się w środę rano podczas przeszukania jej domu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mimo reanimacji podjętej przez funkcjonariuszy ABW zmarła. Rewizja była częścią postępowania w sprawie korupcji i mafii węglowej. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jurek: będę rozmawiał z prezydium speckomisji ws. śmierci Blidy