Jurek: Będzie dyskusja o możliwości posiedzenia Sejmu w piątek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 16:51

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział w czwartek, że odbędzie się jeszcze dyskusja nad możliwością zwołania posiedzenia Sejmu w piątek, w celu przegłosowania budżetu. Ale - jak zastrzegł - Sejm ma już terminarz prac.

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział w czwartek, że odbędzie się jeszcze dyskusja nad możliwością zwołania posiedzenia Sejmu w piątek, w celu przegłosowania budżetu. Ale - jak zastrzegł - Sejm ma już terminarz prac.

Według planu, głosowanie nad budżetem państwa na 2006 rok ma się odbyć 24 stycznia. Kluby PO, SLD i LRP wnioskują, aby posiedzenie odbyło się w piątek. W czwartek po południu w tej sprawie spotkał się Konwent Seniorów (marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych). O pracach nad budżetem dyskutowały prezydia Sejmu i Senatu.

"Nie podejmowaliśmy decyzji, ale dyskutowaliśmy w gronie przedstawicieli obu Izb i są zróżnicowane opinie na temat tego, jak reagować na inicjatywę prezydenta" - powiedział dziennikarzom Jurek.

"Z jednej strony w obu Izbach panuje pogląd, że należy ekspresowo prowadzić prace budżetowe. Ale z drugiej strony występuje też pogląd, że należy potraktować inicjatywę prezydenta z dobrą wiarą i przezwyciężyć kryzys polityczny" - dodał marszałek Sejmu. Według niego, tym samym wszystkie obawy mogą okazać się niepotrzebne.

Zapowiedział też, że prezydia Sejmu i Senatu będą dalej koordynować prace nad przyjęciem budżetu. 

Pytany, czy zwoła posiedzenie Sejmu na piątek odpowiedział: "za chwilę będziemy dyskutowali o terminarzu, ale w tej chwili Sejm dysponuje terminarzem". 

Relacjonując stanowisko marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Jurek powiedział, że przyspieszenie prac nad budżetem w Sejmie mogłoby wpłynąć na przyspieszenie prac Senatu.

Borusewicz powiedział po wspólnym posiedzeniu prezydiów Sejmu i Senatu, że jeżeli Sejm będzie głosował nad projektem budżetu 24 stycznia, to Senat nie zdąży z pracami nad budżetem do 1 lutego. Pytany, czy Senat zebrałby się wcześniej, gdyby Sejm przegłosował budżet już w najbliższy piątek, odparł: "zastanowilibyśmy się nad tym".

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński powtórzył w czwartek, że czteromiesięczny termin konstytucyjny na zakończenie parlamentarnych prac nad budżetem powinien być liczony od końca września 2005 roku. Oznacza to, że budżet powinien wpłynąć do prezydenta do końca stycznia.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane