Jurek: Przyznając premie, zmniejszyłem je 2,5-krotnie

01-03-2007, 08:19

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział w  czwartkowych radiowych "Sygnałach Dnia", że przyznając łącznie 145 tys. zł  premii dla Prezydium Sejmu, zmniejszył je 2,5-krotnie w porównaniu z premiami przyznawanymi w poprzedniej kadencji.

Super Express napisał, że Prezydium Sejmu przyznało sobie łącznie premie w wysokości 154 tys. zł. Gazeta na pierwszym miejscu - pod względem ich wysokości - wymienia marszałka Sejmu Marka Jurka, z premią 32 tys. zł.

"Prezydium sobie niczego nie przyznawało. To ja przyznałem premie moim zastępcom. To jest mój obowiązek jako szefa prezydium Sejmu, jednocześnie marszałka Sejmu. Jeżeli chodzi o premie, które przysługują urzędnikom państwowym, to w Sejmie zmniejszyłem je 2,5- krotnie w porównaniu do tego co mieliśmy np. w poprzedniej kadencji" - powiedział Jurek dla "Sygnałów Dnia".

Zapewnił, że przez dłuższy czas w ogóle wstrzymywał wypłacanie tego rodzaju nagród. "Wielokrotnie do mnie o to wnioskowano, ale nie byli to członkowie prezydium Sejmu. Moi zastępcy o to nie wnioskowali" - powiedział.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Jurek: Przyznając premie, zmniejszyłem je 2,5-krotnie