Justin Sun zapłaci 4,5 mln USD za lunch z Buffettem

opublikowano: 04-06-2019, 22:00

W tym roku padł rekord kwoty za możliwość zjedzenia lunchu w towarzystwie największego inwestora naszych czasów — Warrena Buffetta.

Aukcja na eBayu zakończyła się na 4 567 888 USD. Jej zwycięzcą jest Justin Sun, jeden z pionierów rynku kryptowalut, który w 2017 r. wypuścił kryptowalutę tronix, znaną także jako tron. Jej kapitalizacja przekracza 2,5 mld USD, co daje jej 10. miejsce na świecie. Warren Buffett nie należy do sympatyków kryptowalut, a bitcoina nazwał kiedyś „trutką na szczury do kwadratu”.

28-letni Justin Sun zapowiada, że chce przekonywać do kryptowalut i technologii blockchainu88-letniego legendarnego inwestora, nazywanego „wyrocznią z Omaha”.

— W kręgach inwestycyjnych bardzo często się zdarza, że ludzie zmieniają zdanie. Możliwości inwestycyjne są najlepsze wówczas, kiedy mnóstwo ludzi nie docenia nowej technologii — powiedział Justin Sun.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy