Juszczenko i Janukowycz porozumieli się w sprawie wyborów

04-05-2007, 16:34

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko oświadczył w  piątek, że osiągnął porozumienie z premierem Wiktorem Janukowyczem w sprawie przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych.

"Główne nasze ustalenia są takie, że zgodziliśmy się co do przeprowadzenia przedterminowych wyborów i tego, co należy uczynić, by wybory te odbyły się w sposób uczciwy i demokratyczny" - powiedział Juszczenko po spotkaniu z Janukowyczem.

Prezydent poinformował, że podjęto decyzję o powołaniu grupy roboczej, która przygotuje wszelkie dokumenty niezbędne do odblokowania procesu przygotowań do wyborów. Potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami także premier Janukowycz.

"Głównym celem naszej wspólnej decyzji jest przeprowadzenie uczciwych i demokratycznych wyborów. Żeby to osiągnąć, zlecimy grupie roboczej opracowanie planu działań (...) w parlamencie, które doprowadzą do stabilizacji na Ukrainie" - powiedział.

Ani prezydent, ani premier nie odpowiedzieli na pytanie, w jakim terminie miałyby się odbyć przedterminowe wybory. Zgodnie z drugim dekretem prezydenta Juszczenki, z 25 kwietnia, miałoby do nich dojść 24 czerwca.

Koalicja Partii Regionów Ukrainy, socjalistów i komunistów nie zgadzała się dotychczas na nowe wybory, twierdząc, że dekret Juszczenki jest niezgodny z konstytucją. Jarosaw Junko, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Juszczenko i Janukowycz porozumieli się w sprawie wyborów