Juszczenko proponuje zamrożenie cen gazu do 10 stycznia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-12-2005, 13:57

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaproponował w piątek zamrożenie cen rosyjskiego gazu dla Ukrainy do czasu kolejnego spotkania ekspertów, które odbędzie się 10 stycznia - poinformowała w piątek agencja Ria-Nowosti.

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zaproponował w piątek zamrożenie cen rosyjskiego gazu dla Ukrainy do czasu kolejnego spotkania ekspertów, które odbędzie się 10 stycznia - poinformowała w piątek agencja Ria-Nowosti.

    Gazprom natychmiast odrzucił tę propozycję.

    Prezydent Ukrainy zaproponował "podjęcie rozmów i podpisanie kontraktu w pierwszych 10 dniach stycznia" - podała strona internetowa prezydenta (www.president.gov.ua).

    Wcześniej szef rosyjskiego Gazpromu Aleksiej Miller postawił Ukrainie kolejne ultimatum - zagroził wstrzymaniem dostaw gazu od 1 stycznia, jeśli Kijów nie zgodzi się na podwyżkę cen tego surowca. Gazprom domaga się od Ukrainy zgody na prawie pięciokrotny wzrost cen gazu ziemnego, do 230 USD za 1000 metrów sześciennych, co odpowiada poziomowi cen w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane