Jutrzenka kupuje Goplanę

Robert Kurowski
18-10-2004, 00:00

Ujawnienie informacji o planowanym zakupie marki Goplana oraz aktywów tego zakładu spowodowały wybicie z trzymiesięcznej konsolidacji kursu. Ostatnie sesje przyniosły wzrost wartości spółek cukierniczych, i to właśnie Jutrzenka należy do wyróżniających się pod względem technicznym.

Pozytywny odbiór informacji o przejęciu nie dziwi, bo od kilku lat Jutrzenka ma problemy z wyraźnym zwiększeniem sprzedaży i najlepszym rozwiązaniem jest udział w konsolidacji sektora. Utrzymywanie w ubiegłym miesiącu kursu powyżej 40 zł oraz fala wzrostowa były sygnałem wybicia z konsolidacji. W ciągu dwóch sesji kurs dotarł do minimalnego pułapu docelowego, tj. 46 zł, więc korekta na ostatniej sesji nie powinna dziwić. Realizacja zysków oraz wejście oscylatorów do strefy rynku wykupionego są podstawowym tego powodem. Jednak wydaje się, że wsparcie przy 43 zł powinno zostać nienaruszone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jutrzenka kupuje Goplanę