Jutrzenka na dużym plusie

WIS
opublikowano: 16-02-2010, 00:00

Firma pokazała, że potrafi zarabiać w trudnych czasach. Analitycy prognozują dalsze wzrosty.

Firma pokazała, że potrafi zarabiać w trudnych czasach. Analitycy prognozują dalsze wzrosty.

Jutrzenka Holding prognozuje, że skonsolidowane przychody grupy z IV kwartału 2009 r. osiągną wartość od 153,5 do 163 mln zł, a zysk netto wyniesie od 10,1 do 10,5 mln zł. W porównaniu z takim samym okresem 2008 r. oznacza to utrzymanie sprzedaży na niemal niezmienionym poziomie, lecz w przypadku zysku netto spółka może pochwalić się wzrostem o blisko 250 proc.

Dzięki wynikom z IV kwartału zarząd spółki spodziewa się uzyskać za cały 2009 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 563-597,8 mln zł i zysk netto wysokości 32,8-35,5 mln zł.

— Jutrzenka dobrze sobie radzi, mimo że na rynku słodyczy nastąpiło spowolnienie. Dobre wyniki prawdopodobnie pozwolą wypłacić akcjonariuszom dywidendę — mówi Jan Kolański, prezes Jutrzenki.

Dywidenda może sięgnąć 25 proc. zysku. Spółka przewiduje też skup akcji własnych.

Zarząd twierdzi, że po konsolidacji i restrukturyzacji spółka osiągnęła stabilizację, dzięki czemu zaczyna myśleć o akwizycjach.

— Wyniki Jutrzenki z ubiegłego roku są dobre. Udało się zrealizować główny cel, jakim była poprawa marży i zmniejszenie strat Helleny. Znaczący wzrost zysków spółki to w dużej mierze efekt reorganizacji i cięcia kosztów, bo jej sprzedaż w 2009 r. nie wzrosła zanadto. W tym roku spodziewamy się dalszej poprawy rentowności Jutrzenki [zysku netto na poziomie 38 mln zł — red.] oraz przekroczenia 600 mln zł skonsolidowanej sprzedaży. To wszystko w dość trudnych warunkach rynkowych, bez znaczącego wzrostu popytu na słodycze — mówi Artur Iwański, analityk Erste Securities Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy