Juventus z 39,5 mln EUR straty w połowie sezonu

MD
28-02-2011, 19:14

Słynny włoski klub piłkarski ma wyraźnie słabsze wyniki finansowe niż rok temu, kiedy w połowie sezonu miał 14,2 mln EUR zysku.

Przychody Juventusu w połowie sezonu 2010/2011 wynosiły 88,8 mln EUR i były o 29 proc. niższe niż rok wcześniej. Tak wyraźny spadek przychodów to skutek tego, że „Juve” nie grał w Lidze Mistrzów, ale w Lidze Europejskiej, z której wyeliminował go Lech Poznań. Niższe wpływy do klubowej kasy są również wynikiem zmian w zasadach dzielenia się przez włoskie kluby pieniędzmi z transmisji telewizyjnych. Władze Juventusu informują, że spodziewają się „znaczącej straty” w tym sezonie. Drużyna zajmuje obecnie siódme miejsce w Serie A i siedem punktów poniżej strefy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Dodatkowym elementem niepewności są losy 7,5 proc. akcji klubu, które należą do Libyan Arab Foreign Investment Company SA (Lafico), wehikułu inwestycyjnego przywódcy Libii, Muamara Kadaffiego.

MD, bbc.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Juventus z 39,5 mln EUR straty w połowie sezonu