Juventus zwiększył półroczną sprzedaż, zmniejszył straty

(Marek Druś)
opublikowano: 11-02-2005, 13:20

Juventus Football Club zanotował w pierwszym półroczu zakończonym w grudniu 6,5 proc. wzrost sprzedaży. To efekt większych wpływów z praw do transmisji oraz dochodów z meczów rozgrywanych w ramach Ligi Mistrzów.

Juventus Football Club zanotował w pierwszym półroczu zakończonym w grudniu 6,5 proc. wzrost sprzedaży. To efekt większych wpływów z praw do transmisji oraz dochodów z meczów rozgrywanych w ramach Ligi Mistrzów.

Przychody Juventusu wyniosły na koniec minionego półrocza 95,5 mln EUR. Strata operacyjna włoskiego klubu wyniosła 9,1 mln EUR, co oznacza trzykrotnie niższą wartość niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To zasługa niższej straty poniesionej na transferach piłkarzy. Wyniosła ona 14,8 mln EUR. Rok wcześniej sięgała 33,3 mln EUR.

Strata netto Juventusu spadła z 22,5 mln do 9,8 mln EUR. Władze klubu poinformowały, że spółka zakończy rok stratą. Podkreślają, że na wyniki finansowe duży wpływ mogą mieć rezultaty osiągnięte przez Juventus w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Kurs Juventusu wynosi w piątek 1,42 EUR i nie zmienia się wobec ostatniego zamknięcia. Rok temu ich cena była o 12,5 proc. wyższa.

Juventus Turyn jest obecnie liderem włoskiej ligi. Po 23 kolejkach rozgrywek ma na koncie 50 pkt. Kolejne w tabeli AC Milan i Udinese mają odpowiednio 48 i 40 pkt.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane