Już 1 marca (poniedziałek) V edycja specjalnego dodatku „Telekomunikacja”

Michał Witkowski
09-02-2004, 00:00

Telekomunikacja to bezpłatny dodatek dystrybuowany bezpłatnie w ramach nakładu „Pulsu Biznesu”. Jest specjalnie opracowanym informatorem z zakresu nowych technologii, rynku urządzeń i usług telekomunikacyjnych. W najbliższym numerze:

Tylko niewielka liczba kadry menedżerskiej decyduje się na migrację do innego dostawcy usług, a przecież telekomunikacja to istotna część kosztów przedsiębiorstwa – str. 2.

Efektem audytu jest teczka dokumentacji zawierającej teleinformatyczne status quo firmy, ocenę efektywności rozwiązań, rekomendacje audytorskie oraz ewentualnie oferty firm telekomunikacyjnych – str. 4.

Według analityków rynku w ciągu najbliższych 2-3 lat, będą istniały obok siebie równorzędne systemy IP i tradycyjna sieć telekomunikacyjna – str. 8.

Przy obecnym poziomie penetracji rynku telefonii komórkowej, strategie operatorów będą w dalszym ciągu nastawione na pozyskanie klientów. Jednak w miarę zbliżania się do punktu nasycenia, operatorzy zaczną zwracać większą uwagę na obecnych klientów - tak zróżnicować standardy obsługi, aby zminimalizować ich odpływ do konkurencyjnych operatorów – str. 10.

Dzięki komunikatorom, nieco niespodziewanie, zaczęła się rozwijać darmowa telefonia IP, która z początku implementowana była jako wartość dodana do usług tekstowych – str. 12.

Niektórzy za wyższe opłaty stałe proponują niższą cenę jednostki taryfikacyjnej oraz systemy rabatowe, jak telepakiety TP. Inni – efektywne taryfy, jak np. plany sekundowe – str. 14.

Urządzenia, które jeszcze nie tak dawno umożliwiały głównie prostą obsługę wielu linii zewnętrznych i wewnętrznych oraz funkcje związane z pocztą głosową czy systemem zapowiedzi dziś przeobrażają się w komunikacyjne serca firm – str. 16.

Możliwość zaoferowania szybkiego i taniego łączą do internetu mają na razie tylko operatorzy dysponujący własną infrastrukturą kablową, bowiem ta forma dostarczania usługi jest ciągle tańsza niż dostęp radiowy – str. 18.

Telefony bezprzewodowe oznaczają dla nas lepszą organizację pracy i dużą oszczędność czasu. Posiadamy 90 terminali DECT, co oznacza, że użytkuje je 36 proc. pracowników Telbanku - opowiada Andrzej Piekut z Telbanku – str. 24.

Koncepcja tworzenia wirtualnych sieci prywatnych opiera się na tworzeniu wirtualnych połączeń między dwiema konkretnymi lokalizacjami i tylko one mogą się ze sobą komunikować – str. 26.

Ciągle nie do końca wiadomo, w jakim modelu Wi-Fi ma funkcjonować, czy jako bezpłatna wartość dodana do innych usług czy też jako klasyczna usługa telekomunikacyjna, za którą operator będzie pobierał opłatę – str. 28.

Protokół telekomunikacyjny ENUM ma zapewnić konwergencję telefonii oraz sieci pakietowych opartych na IP. W praktyce umożliwia przekształcenie numerów telefonicznych w domeny internetowe - str. 32.

______________________________________________________

Wszystkich zainteresowanych zamieszczeniem reklamy w kolejnym dodatku „Telekomunikacja” zachęcamy do skontaktowania się z Mariuszem Osicą, tel. (22) 334-22-53, email: m.osica@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Witkowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Już 1 marca (poniedziałek) V edycja specjalnego dodatku „Telekomunikacja”