Już 4 mln mobilnych

opublikowano: 15-05-2015, 00:00

Z danych udostępnionych serwisowi PRNews.pl przez 13 banków (a więc nie wszystkie obecne na rynku) wynika, że jest już ponad 4 mln użytkowników bankowości mobilnej.

Użytkowanie może mieć jednak wiele twarzy, bo zgodnie z kryteriami portalu za „mobilnego” uznaje się osobę, która przynajmniej raz w miesiącu logowała się do konta z telefonu komórkowego. Dane, zebrane na koniec marca, istotnie różnią się od tych, zgromadzonych 3 miesiące wcześniej — skok to ponad 0,5 mln, tyle że wówczas w zestawieniu nie uwzględniono Banku Millennium, który danymi dzielić się nie chciał. Teraz bank zmienił zdanie i podał, że „mobilnych” ma 235 tys. Daje to szóste miejsce w rankingu, w którym niezagrożenie prowadzi mBank z blisko milionem korzystających z aplikacji mobilnych. Drugi jest PKO BP, trzeci — Bank Pekao. — 4 miliony użytkowników bankowości mobilnej to dużo. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwsze aplikacje mobilne z prawdziwego zdarzenia pojawiły się zaledwie 5 lat temu. Pierwszym bankiem, który wprowadził aplikację na iOS, był Raiffeisen Bank (grudzień 2009 r.). Choć trzeba mieć na uwadze, że bankowość mobilna jest znacznie starsza — ma już 10 lat. Wcześniej stosowane były jednak inne rozwiązania — WAP czy SIM Toolkit — komentuje Wojciech Boczoń, autor raportu. Dla porównania, banki mogły pochwalić się czterema milionami aktywnych użytkowników bankowości internetowej dopiero na koniec 2006 r., czyli w 8 lat od pojawienia się pierwszego systemu do e-bankingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu