Już kilkaset podpisów pod petycją "PB"

Redakcja
opublikowano: 29-09-2009, 16:38

"Puls Biznesu" zainicjował obywatelski ruch nacisku na parlament. Niech przyspieszy prace nad ustawą o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

W pierwszym dniu akcji zebraliśmy już ponad czterysta podpisów. Poprzyj nas! Oto niektóre argumenty uczestników:

Nie może być tak, że prawo działa tylko w jedną stronę, ja będąc laikiem, muszę ponosić konsekwencje za pomyłkę. Natomiast urzędnik, fachowiec na swoim stanowisku jest bezkarny, to jest nieuczciwe...

Jeśli będzie wiedział, że może zostać pociągnięty do odpowiedzialności to zanim podejmie jakąś decyzję najpierw sprawdzi, czy na pewno ma rację. Teraz zachowują się jak "święte krowy"

Ponieważ bezkarność tych ludzi paraliżuje inicjatywę społeczeństwa a także (może przede wszystkim),powoduje poczucie nierówności społecznej. Działa także degenerująco na tych, którzy przecież. powinni służyć.

Odpowiedzialność materialna za działania niezgodne z prawem zapewne będzie najskuteczniejszym impulsem do „włączenia myślenia” również w tej grupie zawodowej. "Spokojny sen" urzędników nie jest ważniejszy od interesu i bezpieczeństwa prawnego przedsiębiorców. Urzędnicy jak każdy powinni ponosić konsekwencje swoich decyzji. Ufam, że bezkarność „biurokratów” za sprawą akcji PB już wkrótce trafi do lamusa.

Bo taka jest logika postępowania. Każda osoba, w każdym miejscu życia publicznego, którą wyposażono w prawo podejmowania decyzji musi za nie odpowiadać.

Nie popieram! Jak są takie a nie inne przepisy (na wzajem zaprzeczające) to karanie za błędne ustawy i rozporządzenia jest niesprawiedliwe!!! ponadto karanie urzędników spowoduje ich strach i brak decyzyjności - sprawy będą się ciągnąć jeszcze dłużej.

Każdy przedsiębiorca odpowiada finansowo za decyzję pozytywna i negatywną. A decyzje urzędników mają równorzędną wagę dla gospodarki. Wszyscy jesteśmy więc uczestnikami tego samego procesu.

Jestem przedsiębiorcą. Za moje błędy płacę własnymi pieniędzmi. Machina urzędnicza, która niejednokrotnie decyduje o być nie być takich przedsiębiorców jak ja, nie może być bezkarna wobec błędów, nadużyć czy zaniedbań.

To jedyny sposób na ukrócenie samowoli i bezkarności urzędników. Poprawi się również jakość ich pracy.

Sama bezkarność skłania do nadużywania władzy. To wie każdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Już kilkaset podpisów pod petycją "PB"