Już niebawem rewolucja w polskiej bankowości

Materiał partnera
opublikowano: 13-11-2017, 11:53
aktualizacja: 13-11-2017, 11:55

Dynamicznie rozwijająca się oferta usług mobilnych i elektronicznych wymusiła na Parlamencie Europejskim całkowitą zmianę dyrektywy PSD.

W 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy, dzięki którym firmy działające w branży finansowej i technologicznej (fintechy) będą miały szansę na poszerzenie oferty swoich usług, a tym samym na jeszcze intensywniejszy rozwój.

— Dynamicznie rosnąca grupa klientów na naszej platformie to dowód, że usługi finansowe online są bardzo potrzebne. PSD2 rozszerzy ramy prawne, określi zasady świadczenia usług płatniczych, uzupełni istniejące regulacje, a także wyjaśnieni powstałe na tym polu wątpliwości. Wierzę, że nowa dyrektywa przekona kolejną grupę przedsiębiorców do korzystania z usług fintechów — powiedział Grzegorz Micyk, CEO Finiata Polska.

W ofercie tradycyjnych banków coraz trudniej znaleźć produkty dostosowane do potrzeb sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, jak również freelancerów. Usługi finansowe świadczone za pośrednictwem nowych technologii, takie jakie ma w ofercie np. Finiata, bardzo często są lepiej dopasowane do szybko rozwijającej się gospodarki.

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.finiata.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu