Czytasz dzięki

Już od dziś można składać zgłoszenia do 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

  • Materiał partnera
opublikowano: 16-07-2020, 20:24

Zdobywca głównego tytułu uzyska niepowtarzalny certyfikat jakości, a zarazem będzie reprezentował Polskę w światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

Konkurs EY Przedsiębiorca Roku wyróżnia najlepszych polskich liderów firm. Udział w nim biorą twórcy, współtwórcy lub sukcesorzy, którzy dzięki swoim produktom, usługom czy zastosowanym rozwiązaniom znajdują się nie tylko w gronie wiodących podmiotów w Polsce, ale również prowadzą dynamiczną ekspansję zagraniczną.

Polska edycja konkursu stanowi część międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The Year, obecnego w około 60 krajach. Kryteria oceny kandydatów wszędzie są identyczne. Dają więc równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale.

– 18. edycja konkursu startuje w wyjątkowych okolicznościach. Świat za oknem jest zdecydowanie inny, niż rok wcześniej. Zmienia się też coraz szybciej. Skuteczne do tej pory modele biznesowe znikają i na ich miejscu powstają nowe. Przewidzenie kierunku tych zmian to największe wyzwanie, z którym muszą zmagać się wszyscy prowadzący biznes – zauważa Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska i Regionem CESA.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Niezależne jury wybiera finalistów w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność i Nowy Biznes.

Do kategorii Produkcja i Usługi mogą zgłaszać się osoby zarządzające firmami produkcyjnymi lub usługowymi, funkcjonującymi od przynajmniej pięciu lat, osiągającymi przychody przekraczające 20 mln zł. Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność obejmuje z kolei liderów firm wyspecjalizowanych w nowoczesnych rozwiązaniach lub osiągających przewagę konkurencyjną dzięki innowacyjnym technologiom. Podmioty te powinny być obecne na rynku minimum od dwóch lat, z obrotami przekraczającymi 5 mln zł. Natomiast w kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych spółek rozwijanych od dwóch do pięciu lat.

Spośród laureatów poszczególnych kategorii zostanie wybrany zdobywca głównego tytułu Przedsiębiorca Roku 2020, który następnie, jako reprezentant Polski, będzie konkurował z przedsiębiorcami z prawie 60. państw świata w międzynarodowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

- Nie koncentrujemy się wyłącznie na danych finansowych. Szukamy osobowości, charyzmatycznych przedsiębiorców, osób z pasją, liderów wytyczających nowe ścieżki, dla których zysk, szczególnie w trudnych gospodarczo czasach, jest środkiem do tworzenia wartości dla pracowników, konsumentów czy lokalnych społeczności – tłumaczy Marek Jarocki, audytor konkursu, partner EY.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane