Już około 80 osób podejrzanych w śledztwie prowadzonym wobec Deutsche Banku

opublikowano: 11-06-2019, 16:14

Około 80 byłych i obecnych pracowników Deutsche Banku jest podejrzanych w ramach śledztwa prowadzonego przez niemieckich prokuratorów w sprawie domniemanych oszustw podatkowych.

Rosnąca liczba pracowników niemieckiej instytucji została uwzględniona w wieloletnim dochodzeniu i obejmuje m.in. szefa banku inwestycyjnego Gartha Ritchiego, a także byłego dyrektora generalnego Josefa Ackermanna oraz byłego zastępcy dyrektora generalnego Anshu Jaina. 

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Wcześniej dziennik Sueddeutsche Zeitung informował, że badaniem objętych zostało około 70 obecnych i byłych pracowników Deutsche Banku.

Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie największych nazwisk w europejskich i amerykańskich finansach, badając rolę banków, kancelarii prawnych i innych podmiotów w tak zwanych transakcjach typu cum-ex. Strategia umożliwiła obu stronom krótkiej sprzedaży żądanie zwrotu podatku od dywidendy, który został zapłacony tylko raz, co według prawników kosztowało podatników co najmniej 10 mld EUR.

Transakcje, które zostały poddane analizie przez prokuratorów z Kolonii, miały miejsce w przybliżeniu między 2007 a 2012 r., pokrywając się z okresem, w którym Jain był odpowiedzialny za ramię bankowości inwestycyjnej. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy