Już około 80 osób podejrzanych w śledztwie prowadzonym wobec Deutsche Banku

opublikowano: 11-06-2019, 16:14

Około 80 byłych i obecnych pracowników Deutsche Banku jest podejrzanych w ramach śledztwa prowadzonego przez niemieckich prokuratorów w sprawie domniemanych oszustw podatkowych.

Rosnąca liczba pracowników niemieckiej instytucji została uwzględniona w wieloletnim dochodzeniu i obejmuje m.in. szefa banku inwestycyjnego Gartha Ritchiego, a także byłego dyrektora generalnego Josefa Ackermanna oraz byłego zastępcy dyrektora generalnego Anshu Jaina. 

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Wcześniej dziennik Sueddeutsche Zeitung informował, że badaniem objętych zostało około 70 obecnych i byłych pracowników Deutsche Banku.

Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie największych nazwisk w europejskich i amerykańskich finansach, badając rolę banków, kancelarii prawnych i innych podmiotów w tak zwanych transakcjach typu cum-ex. Strategia umożliwiła obu stronom krótkiej sprzedaży żądanie zwrotu podatku od dywidendy, który został zapłacony tylko raz, co według prawników kosztowało podatników co najmniej 10 mld EUR.

Transakcje, które zostały poddane analizie przez prokuratorów z Kolonii, miały miejsce w przybliżeniu między 2007 a 2012 r., pokrywając się z okresem, w którym Jain był odpowiedzialny za ramię bankowości inwestycyjnej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy