Czytasz dzięki

JW rusza z ofertą obligacji

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 27-05-2010, 00:00

Spółka ma już zainteresowanych papierami zamiennymi na akcje. Oferta będzie warta maksymalnie 120 mln zł.

Spółka ma już zainteresowanych papierami zamiennymi na akcje. Oferta będzie warta maksymalnie 120 mln zł.

JW Construction (JWC) ma już zielone światło od akcjonariuszy i może rozpocząć emisję obligacji.

— Dziś rozpoczynamy spotkania z potencjalnymi inwestorami — mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego deweloperskiej spółki.

Dodaje, że bieżąca działalność spółki nie jest uzależniona od powodzenia oferty. Spółka generuje nadwyżkę finansową bo w tym roku kończy i oddaje sporo projektów.

— Mamy jednak sygnały z rynku o wyraźnym zainteresowaniu naszymi papierami dłużnymi. Na proponowany produkt finansowy, obligacje zamienne na akcje, są już chętni. Pracujemy nad ostatecznym kształtem oferty — informuje Małgorzata Szwarc-Sroka.

Spółka może pozyskać z emisji maksymalnie 120 mln zł. Zarząd własnie ustala warunku emisji — oprocentowanie, kurs zamiany. Wiadomo, że pieniądze z oferty będą przeznaczone przede wszystkim na zakup gruntów pod kolejne projekty, ale część może też posłużyć dofinansowaniu nowych inwestycji JWC. Jednym z nowych projektów jest budowa OVO — obiektu apartamentowo-hotelowego we Wrocławiu w ramach joint venture ze Star Enterprises Limited. Niedawno podpisano umowę w tej sprawie.

— Niebawem wpłacimy na rachunek escrow 2 mln EUR. Kolejne transze finansowania będziemy uruchamiać w miarę postępów inwestycji — informuje Małgorzata Szwarc-Sroka.

Dodaje, że budowa, która została wcześniej rozpoczęta (teren jest przygotowany, wykonano wykop), powinna być wkrótce kontynuowana. Inwestorom zależy, by obiekt, którego częścią będzie pięciogwiazdkowy hotel Hilton, był gotowy przed EURO 2012. Po jego ukończeniu właścicielem budynku będzie spółka celowa, w której JWC ma 50 proc. Hilton będzie natomiast operatorem — umowa w tej sprawie, na 15 lat, już została podpisana.

Kontrakt jest też istotny dla JWC z tego powodu, że budowlana spółka z grupy będzie generalnym koordynatorem prac na obiekcie. Spore zamówienie na wykonanie prac budowlanych pozytywnie wpłynie na wyniki całej grupy.

— Wartość prac budowlanych szacujemy na 230-250 mln zł — mówi Małgorzata Szwarc-Sroka.

Wartość całego projektu szacowana jest natomiast na 330 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane