JWC z szansą na wzrost

  • Michał Błasiński
opublikowano: 09-07-2012, 00:00

SPÓŁKA TYGODNIA

Akcje warszawskiego dewelopera wróciły do łask inwestorów. Kurs osiągnął maksimum z 20 sesji przy wysokim wolumenie i zmienności, a analiza techniczna sugeruje kontynuację zwyżki. Na wykresie można zaobserwować formację podwójnego dna. Formacja ta występuje zwykle w końcowej fazie długo- lub średnioterminowej zniżki, zapowiadając odwrócenie trendu.

Przyjmuje kształt litery „W”, kształtując dwa minima cenowe na tym samym poziomie. Sygnał kupna powstaje po wybiciu kursu w górę, popartym wzrostem wolumenu.

W czasie ostatnich zwyżek notowania JWC przebiły krótkoterminowy trend spadkowy, a kurs znajduje się również powyżej średnich kroczących 15- oraz 45-dniowej. Istnieje szansa, że szybsza średnia przetnie od dołu średnią wolniejszą, co wskazywałoby na kontynuację ruchu cen na północ. Warto podkreślić, że lipcowe zwyżki zostały poparte stosunkowo wysokimi obrotami (rekord ustanowiono 3 lipca).

Wskaźnik RSI-14 rośnie, ale znajduje się w bezpiecznej odległości od strefy wykupienia, stwarzając potencjał do dalszych krótkoterminowych zwyżek cen akcji. Wskaźnik MACD, który generuje wiarygodne sygnały charakteryzujące się wyraźnym opóźnieniem, już w połowie czerwca sugerował kupno akcji. W długim okresie kurs nadal pozostaje jednak w trendzie spadkowym. Kapitalizacja JWC to 225 mln zł. Jest o 17 proc. niższa niż na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy