K-9 Fighter wrócił do służby

  • DI
opublikowano: 29-10-2019, 22:00

Jednym z bohaterów sobotniej akcji amerykańskich komandosów, która doprowadziła do śmierci Abu Bakra al-Bagdadiego, przywódcy Państwa Islamskiego, jest pies znany pod kryptonimem „K-9 Fighter”.

Dane zwierzęcia są skrzętnie chronione. Gen. Mark Milley, szef sztabu armii USA, poinformował jedynie, że pies został lekko ranny w tunelu podczas pościgu za Bagdadim, ale już wrócił do zdrowia.

— Wykonał ogromną robotę. Musimy chronić jego tożsamość, nie możemy więc pokazać jego zdjęć ani zdradzić jego imienia — powiedział gen. Milley.

Wkrótce po jego wystąpieniu prezydent Trump zamieścił na Twitterze zdjęcie bohaterskiego psa, który okazał się belgijskim owczarkiem malinois. To rasa najczęściej wykorzystywana przez wojsko, policję i służby specjalne jako psy tropiące, broniące żołnierzy i wykrywające ładunki wybuchowe. Są cenione za inteligencję oraz umiejętność obrony i „bycia agresywnym na rozkaz”.

— To jest właśnie taki pies, którego chce się mieć na czele takiego patrolu. Są zawsze na pierwszej linii. Idą z przodu — powiedział Ron Aiello, szef Stowarzyszenia na rzecz Amerykańskich Psów Wojskowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu