K+N: rekord zysku

Marcin Bołtryk
14-04-2005, 00:00

Kuehne + Nagel International — międzynarodowy operator logistyczny wypracował największy w 115-letniej historii wzrost zysku.

Przedsiębiorstwo zanotowało obrót przekraczający 11,5 mln CHF. Oznacza to wzrost o 21 proc. w stosunku do 2003 roku.

Dzięki Chinom…

K+N osiągnął w 2004 r. wynik operacyjny wartości 390 mln CHF oraz zanotował rekordowy, 23-proc. wzrost zysku netto (241 mln CHF).

— W 2004 r. osiągnęliśmy zaplanowane cele, a wyniki finansowe są najlepsze w historii firmy — chwali się Michel Klaus Kuehne, prezes Kuehne + Nagel International.

Przekonuje on, że aktywność operacyjna Grupy K+N w spedycji morskiej i lotniczej przyniosła zyski wyprzedzające rozwój rynku.

— Jednocześnie rozwój transportu lądowego pozwala zauważyć, że poniesione nakłady inwestycyjne przynoszą oczekiwane rezultaty — mówi Michel Klaus Kuehne.

Rozwój spedycji morskiej i lotniczej K+N wynikał w dużej mierze z rozwoju połączeń z i do Chin. Odnotowano wzrost przewozów ogółem.

…i drobnicy

Znaczący wzrost przewozów i zyskowności odnotowano również w spedycji samochodowej i kolejowej (łącznie 82,7 proc.).

— Na szczególną uwagę zasługuje rozwój przewozów drobnicy w Niemczech, do którego przyczyniła się udana integracja Pracht Spedition i Logistic. Wzrost nastąpił w transporcie kolejowym, co tłumaczymy m.in. rosnącym popytem na przewozy intermodalne — mówi Michel Klaus Kuehne.

W sekcji morskiej niekorzystne relacje kursowe zostały zrekompensowane przez 28-proc. wzrost przewozów. Zysk ze sprzedaży usług morskich wzrósł o 13,3 proc. W sekcji lotniczej 20-proc. wzrost w tonażu doprowadził zaś do 14,6-proc. wzrostu zysku ze sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / K+N: rekord zysku