Kącik specjalny ministra Kołodki

Wiktor Krzyżanowski
30-10-2002, 00:00

Martwi nas niezwykle, że przycichła ostatnio wrzawa wokół prof. Grzegorza Kołodki, naszego ulubionego wicepremiera i ministra finansów. Nie ma już jego gadżetów, nie ma sążnistych oracji, brakuje nam wreszcie nowych, karkołomnych koncepcji. Martwi to nas, tym bardziej że — jak wszyscy pamiętają — poprzednik ministra Kołodki, Marek Belka, odszedł ze stanowiska, gdyż — jak sam mówił — wypalił mu się entuzjazm. Zaczęliśmy się nawet obawiać, czy to nie jest jakaś odmiana zakaźnego wąglika, rozpylonego w gmachu resortu.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć w „PB” stały kącik Grzegorza Kołodki. Codziennie prezentować będziemy w nim subiektywny ranking sukcesów i porażek najbardziej twórczego (przynajmniej na razie) i oryginalnego ministra finansów. Czas pokaże, czy pojawiać się tam będą nowe pozycje czy też — czego nasza wyobraźnia nie uwzględnia — zmieni się kącikowy bohater.

Ewentualnym złośliwcom i wichrzycielom od razu odpowiadamy, że nasza inicjatywa nie ma żadnych znamion lizusostwa czy wiernopoddaństwa. Wręcz przeciwnie — może w końcu minister finansów uzna, że czas najwyższy wytłumaczyć nam i naszym Czytelnikom, że nasza interpretacja porażek Grzegorza Kołodki jest błędna. Że abolicja podatkowa, darowanie długów molochom, podwyżka podatku CIT czy złamanie tzw. reguły Belki (ograniczającej wzrost wydatków budżetowych) to dobre decyzje, których jedynym celem była poprawa sytuacji przedsiębiorstw i wzrost polskiej gospodarki. Bo ciągle jakoś nie chce nam się wierzyć w dobre intencje szefa resortu finansów. Grzegorz Kołodko ani myśli nas przekonywać. A szkoda — czas ucieka...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kącik specjalny ministra Kołodki