Kaczmarek nie wyklucza, że prywatyzacja G-8 miała związek z odwołaniem ministra skarbu

22-01-2004, 17:53

IAR: Były minister skarbu Wiesław Kaczmarek (na zdjęciu) z SLD przyznał, że punktem zapalnym, który doprowadził do dymisji ministra skarbu Piotra Czyżewskiego, mogła być prywatyzacja grupy energetycznej G-8. O prywatyzację G-8 stara się największy polski biznesmen Jan Kulczyk.

Jego obecna oferta jest jednak gorsza niż poprzednia - odrzucona - którą złożył wspólnie z inwestorem niemieckim. Ofertę Kulczyka negatywnie ocenił jeden z departamentów Ministerstwa Skarbu. Wiesław Kaczmarek przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że wielokrotnie biznesmeni z pierwszych stron gazet próbowali wpływać na decyzje ministra skarbu. Kaczmarek zwrócił uwagę, że do tej pory Kulczyk nie przedstawił referencji finansowych, które gwarantowałyby, iż jest w stanie w sposób bezkolizyjny zrealizować projekt.

"Więc niewątpliwie jest coś na rzeczy, że przy finalizowaniu czy podejmowaniu decyzji ostatecznych, po raz kolejny następuje zmiana ministra skarbu" - powiedział Wiesław Kaczmarek. Wczoraj premier Leszek Miller odwołał dotychczasowego szefa resortu skarbu, Piotra Czyżewskiego. Do czasu mianowania nowego ministra resortem kieruje wicepremier Jerzy Hausner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kaczmarek nie wyklucza, że prywatyzacja G-8 miała związek z odwołaniem ministra skarbu