Kaczyński: bardzo prawdopodobne, że Morawiecki będzie premierem do końca kadencji

  • PAP
opublikowano: 20-12-2020, 08:58

To bardzo prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił też, że ws. strategii wobec UE popierał Morawieckiego.

W niedzielę na stronie rp.pl ukazała się zapowiedź wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który ma się ukazać w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Kaczyński został zapytany, czy premierem do końca kadencji będzie Mateusz Morawiecki. "Bardzo bym chciał. Prawdopodobieństwo jest bardzo duże" - odpowiedział wicepremier.

fot. Kacper Pempel / Reuters / Forum
fot. Kacper Pempel / Reuters / Forum

Z kolei pytany, czy widzi siebie i Morawieckiego w swoistym tandemie, w którym każdy z polityków zajmuje się czymś innym, Kaczyński przyznał, że "podział ról niewątpliwie istnieje". "To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie" - powiedział.

Prezes PiS został także zapytany przez "Rz" o pojawiające się informacje o rzekomych różnicach między nim i premierem ws. m.in. strategii wobec Unii Europejskiej. "Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem" - odpowiedział Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane