Kaczyński: chcemy, żeby ludzie na wsi żyli nie gorzej niż w mieście

  • PAP
opublikowano: 04-10-2018, 21:15

PiS chce, żeby interesy wsi były dobrze reprezentowane, żeby ludzie na wsi żyli nie gorzej niż w mieście; dbamy o wieś, dbamy o Polskę i o Polaków - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w czwartek w TVP Info.

Kaczyński ocenił, że "na pewno bardzo znaczna część wyborców" pamięta dokonane za poprzednich rządów podniesienie wieku emerytalnego, ograniczenie zasiłku pogrzebowego oraz podwyżkę VAT.

"Dla pań pracujących na wsi to było podniesienie o 12 lat, a to jest naprawdę ciężka fizyczna praca. I kto to zrobił? PSL" - mówił prezes PiS, pytany o relacje z ludowcami. "My chcemy, żeby polska wieś była dobrze reprezentowana, żeby jej realne interesy były reprezentowane, żeby ludzie na wsi żyli nie gorzej niż w mieście" - powiedział prezes PiS.

Przypomniał, że takie zapowiedzi składała jego partia; ocenił, że "wiele już w tym kierunku" zostało zrobione, zapewnił też kontynuację tych starań. "Natomiast nie dbamy – bo też nie mamy żadnych podstaw, żeby dbać - o jakieś własne interesy na wsi" - zadeklarował.

"Nasza partia na wsi nie ma żadnych instytucji, żadnych banków, żadnych przedsiębiorstw. Może są jakieś wyjątki, ale generalnie rzecz biorąc nie jesteśmy, można powiedzieć, zakorzenieni w tym całym systemie, a nie da się zaprzeczyć, że PSL jest w tym systemie bardzo zakorzeniony i to prowadzi do różnego rodzaju niedobrych, niewłaściwych sytuacji" - ocenił Kaczyński.

"Są tacy, którzy dbają o interesy partykularne, i są tacy, którzy dbają o interesy szersze. Wieś to oczywiście nie jest interes partykularny, to jest interes bardzo znacznej części polskiego społeczeństwa. My dbamy o wieś, dbamy oczywiście także o miasto, dbamy po prostu o Polskę i dbamy o Polaków. Chcemy dbać o Polaków i między innymi dlatego mamy takiego premiera, który niszczy mafię vatowską" - mówił prezes PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu