Kaczyński: konieczna dyskusja o gospodarce

PAP
opublikowano: 29-01-2013, 12:44

W Polsce mamy do czynienia ze zjawiskami kryzysowymi, którym rząd powinien przeciwdziałać, zamiast uprawiać "propagandę sukcesu" - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że konieczna jest dyskusja o najważniejszych sprawach, a tą jest stan gospodarki.

"Jest najwyższy czas na to, żeby skończyć z dyskusjami nad związkami nieformalnymi, które w jakiś paradoksalny sposób mają stać się formalne, nad jakimiś relacjami partnerskimi, a zacząć dyskutować o kwestiach naprawdę ważnych: kwestiach polskiej gospodarki, polskiej przyszłości" - powiedział Kaczyński podczas konferencji w warszawskiej siedzibie partii.

"Chcemy dyskusji o najważniejszych polskich sprawach, o tych sprawach, które dotyczą na co dzień Polaków, polskich rodzin" - dodał.

Prezes PiS odniósł się do wtorkowych danych GUS. Według Kaczyńskiego wskazują na to, że polska gospodarka jest na "linii gasnącej". "Wzrost jest znacznie niższy niż w roku 2011, przy czym co kwartał ten wzrost spadał. Mamy poważne kłopoty, jeśli chodzi o ściąganie podatków, mamy wzrost bezrobocia" - powiedział Kaczyński.

Dodał, że PiS ma receptę na kryzys m.in. program gospodarczy "Alternatywa" i projekty ustaw podatkowych."Oni mają kryzys, my mamy receptę" - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński, fot. Marek Wiśniewski
Jarosław Kaczyński, fot. Marek Wiśniewski
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane