Kaczyński przeciwny prywatyzacji Orlenu, PZU, Lotosu i KGHM

PAP
27-09-2011, 12:27

PKN Orlen, Grupa Lotos, PZU, KGHM Polska Miedź S.A. - te firmy, według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, powinny pozostać firmami państwowymi. Jak mówił we wtorek, to "klejnoty w polskiej koronie", których "w żadnym wypadku nie możemy prywatyzować".

Kaczyński przekonywał na konferencji prasowej w Płocku, że te wielkie firmy "to jest coś, co stanowi wartość szczególną dla siły państwa, jego bezpieczeństwa i codziennego funkcjonowania".

Jak mówił, takie firmy jak PZU, Orlen, PZU, KGHM, Lotos "w polskich warunkach są i mogą być wyłącznie firmami państwowymi, albo z bardzo dużym udziałem kapitału państwowego".

"To są te klejnoty w polskiej koronie, to są te srebra rodowe, to są te firmy, których musimy strzec, których w żadnym wypadku nie możemy prywatyzować" - oświadczył Kaczyński. Jak dodał, możemy myśleć natomiast o ich konsolidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Kaczyński przeciwny prywatyzacji Orlenu, PZU, Lotosu i KGHM