Kaczyński: rekonstrukcja rządu w styczniu, zmiany mogą być poważne

PAP
opublikowano: 12-12-2017, 20:56

Jestem niemal pewien, że rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona na początku przyszłego roku - w styczniu; wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił również wtorkowe expose premiera Mateusza Morawieckiego jako "znakomite".

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose, po których odbyła się debata nad udzieleniem jego rządowi wotum zaufania. Głosowanie zaplanowane jest na godz. 24.

Jarosław Kaczyński
Zobacz więcej

Jarosław Kaczyński fot. Marek Wiśniewski

Prezes PiS w "Gościu wiadomości" w TVP podkreślił, że słuchając expose Morawieckiego zwrócił uwagę na to, że premier przedstawił szeroką panoramę polskich spraw, które wymagają naprawy. "Powiedział, jeśli nie o wszystkim, bo nikt nie jest doskonały, to prawie o wszystkim w naprawdę znakomitym wystąpieniu i mówił konkretnie" - podkreślił polityk.

"Ta konkretność plus ta szerokość ujęcia spraw, to były te cechy charakterystyczne tego wystąpienia, jakiego dawno nie słyszeliśmy w Sejmie" - dodał lider PiS.

Prezes PiS ocenił, że w trakcie sejmowej debaty nad expose Morawieckiego opozycja "starała się" i "jak na nich było spokojnie". "Usiłowali słuchać, miny były nietęgie, bo nie mają nikogo, nawet porównywalnego" - stwierdził Kaczyński.

"My w tej chwili zmieniamy jednego bardzo dobrego premiera, mówię o Beacie Szydło, to była świetna premier, na drugiego, jestem przekonany, też świetnego premiera. Wynika to z pewnej zmiany sytuacji. Ale nigdy nie powinniśmy zapomnieć o tym, że w ciągu tych dwóch pierwszych bardzo ciężkich lat premierem dobrym, skutecznym, zdeterminowanym, odważnym konsekwentnym i twardym była Beata Szydło" - dodał Kaczyński.

Pytany, czy dojdzie do rekonstrukcji rządu i kiedy możemy się jej spodziewać, odparł: "Jestem niemalże pewien, że to będzie początku przyszłego roku, czyli styczeń".

Zapytany, którzy ministrowie zostaną "wymienieni", odpowiedział: "Wchodziłbym tutaj w rolę premiera, którym nie jestem. Gdybym chciał wymieniać jakieś nazwiska, ale wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie".

Prezes PiS pytany o doniesienia z których wynika, że jest oczarowany osobą i wiedzą Morawieckiego, stwierdził, że "charakterystycznym dla pewnych środowisk dziennikarskich jest zupełne mieszanie stosunków osobistych, towarzyskich ze sprawami politycznymi".

"To nie jest kwestia oczarowania, to jest kwestia zmiany pewnych okoliczności i w związku z tym potrzeby wykonania operacji, które lepiej będzie wykonywał premier Morawiecki, ale przez cały czas podkreślam swoje ogromne uznanie, ogromy szacunek i taką wiarę w polityczną przyszłość Beaty Szydło" - powiedział prezes PiS.

Kaczyński oświadczył jednocześnie, że "niezwykle" ceni zdolności Morawieckiego. "Uważam, że jest to niezwykle zdolny człowiek, pewnie najzdolniejszy jaki się pojawił w polskiej polityce po '89 roku" - powiedział.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu