Kaczyński z Merkel o rosyjskim embargu na polskie mięso

opublikowano: 16-01-2007, 17:21

Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał z niemiecką kanclerz Angelą Merkel o rosyjskim embargu na polskie mięso i stosunkach UE z Rosją.

Prezydent Lech Kaczyński rozmawiał we wtorek po południu z niemiecką kanclerz Angelą Merkel o rosyjskim embargu na polskie mięso i stosunkach Unii Europejskiej z Rosją - poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta.

Telefoniczna rozmowa odbyła się z inicjatywy Merkel.

Jak napisano w komunikacie, głównym tematem rozmowy były kwestie zakazu importu polskich produktów mięsnych do Rosji oraz stosunków UE-Rosja, w kontekście zbliżającego się spotkania Kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

L.Kaczyński i Merkel wymienili też opinie na temat bezpieczeństwa energetycznego w Europie, a także ustalili ramowy kalendarz swoich spotkań.

"Obie strony podkreśliły, że bardzo liczą na bliską współpracę w ramach przewodnictwa Niemiec w Radzie Unii Europejskiej" - napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

1 stycznia Niemcy rozpoczęły półroczne przewodnictwo nad pracami UE.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kaczyński z Merkel o rosyjskim embargu na polskie mięso