Kaczyński: zaprosimy Tuska i ministrów do ośrodka programowego PiS

PAP
20-08-2011, 15:47

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas sobotniej konwencji, że jego ugrupowanie zaprosi ministrów rządu Donalda Tuska, a także samego premiera do ośrodka programowego PiS, by tam mogli opowiedzieć o "swoich praktykach".

W ten sposób Kaczyński odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi Tuska, który zaproponował w sobotę PiS cykl debat telewizyjnych w sprawach najważniejszych dla Polski, z udziałem ministrów jego rządu. Debaty miałyby ruszyć w poniedziałek, 29 sierpnia, i odbywać się codziennie; w ostatniej wzięliby udział szefowie PO i PiS.

"Okazja do merytorycznej dyskusji była wczoraj, ale pójdziemy na rękę, powstaje ośrodek programowy PiS. Będziemy tam zapraszać panie i panów ministrów z tego rządu, aby zdali sprawę ze swoich praktyk, będzie trzeba zaprosimy i premiera Tuska" - zapowiedział Kaczyński.

"Jeśli chodzi o odwagę, to panie premierze, dzisiaj odwagą jest to, by spojrzeć w oczy kobiecie, która by wysłać swoje dziecko do szkoły, musi iść po kredyt do banku, niech pan spojrzy" - mówił prezes PiS.

"Ale zostawmy już aroganckich wobec własnego społeczeństwa - ale za to gotowych do usług dla silniejszych - kłamczuchów" - powiedział Kaczyński, kończąc wątek dotyczący propozycji Tuska.

Prezes PiS ocenił, że Polska się cofa, jeśli chodzi o standarty demokratyczne. "Można powiedzieć, że prozachodni kierunek rozwoju został porzucony" - powiedział. Kaczyński oświadczył, że metodą rządzenia stało się "kłamstwo, manipulacja nadużywanie wymiaru sprawiedliwości, a także "likwidacja normalnej debaty publicznej, którą zastąpiły inwektywy".

"Robi się wszystko, by Polacy nie mogli sobie nawet wyobrazić, że może być lepsza Polska, aby nie wierzyli w swoje możliwości, w swoją siłę" - przekonywał prezes PiS. "Ale my w te możliwości, w tę siłę wierzymy" - dodał.

"Polską rządzi dziś bezideowa grupa interesu, pozbawiona jakichkolwiek twórczych możliwości i nieustannie posługująca się kłamstwem" - oświadczył prezes PiS.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kaczyński: zaprosimy Tuska i ministrów do ośrodka programowego PiS