Kaczyński: Zyta Gilowska wraca w przyszłym tygodniu do rządu

(Paweł Kubisiak)
12-09-2006, 23:06

Zyta Gilowska w przyszłym tygodniu będzie wicepremierem i ministrem finansów - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zyta Gilowska w przyszłym tygodniu powróci na stanowisko wicepremiera i ministra finansów - powiedział we wtorek Jarosław Kaczyński.

Premier poinformował o tym dziennikarzy w drodze do Stanów Zjednoczonych. Podkreślił, że Powolanie Zyty Gilowskiej na tę funkcję to tylko formalność. Jak powiedział, chodzi tylko o to, by prezydent i premier byli jednocześnie w kraju, aby można było tę sprawę formalnie załatwić.

- Decyzja jest już przesądzona - powiedział premier podczas międzylądowania samolotu specjalnego w Islandii w drodze do USA. Pytany czy Zyta Gilowska przyjęła propozycję powrotu do rządu, Kaczyński odparł, że jest przekonany, że odpowiedź będzie twierdząca.

W minionym tygodniu Sąd Lustracyjny uznał za prawdziwe oświadczenie lustracyjne Gilowskiej i stwierdził, że nie była świadomym agentem SB. Po decyzji sądu premier zaproponował jej powrót na stanowisko ministra finansów i wicepremiera. Gilowska miała udzielić odpowiedzi w ciągu kilku dni.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kaczyński: Zyta Gilowska wraca w przyszłym tygodniu do rządu