Kadrowa karuzela na Śląsku

MT
opublikowano: 03-09-2007, 00:00

Józef Wyciślok został nowym szefem Funduszu Górnośląskiego. Odwołano tych, którzy wyprowadzili firmę na prostą.

Józef Wyciślok został nowym szefem Funduszu Górnośląskiego. Odwołano tych, którzy wyprowadzili firmę na prostą.

Fundusz Górnośląski (FG), spółka kontrolowana w 90 proc. przez Śląski Urząd Marszałkowski, znalazła się na celowniku polityków. Ponad miesiąc temu informowaliśmy, że szykują się zmiany w zarządzie. Wtedy wiele wskazywało, że to działacze PiS będą rozdawać karty. Tymczasem 30 sierpnia okazało się, że to osoby kojarzone z Platformą Obywatelską doprowadziły do powołania nowego prezesa. Został nim Józef Wyciślok. Odwołano natomiast prezesa Józefa Duliana oraz Joannę Schmid, członka zarządu ds. ekonomicznych. Spółką kierowali od 2001 r., a ich bezsprzecznym sukcesem jest wyprowadzenie firmy z zapaści finansowej.

Wcześniej zarząd województwa doprowadził do zmian w składzie rady nadzorczej. Stanowiska stracili profesorowie Józef Kolonko i Krystyna Znaniecka. Ich miejsce zajęli: Marian Maciejczuk (wiceprezydent Bytomia) oraz Henryk Mrozek (były prezydent Siemianowic Ślaskich).

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że to PiS kilka miesięcy temu doprowadził do odwołania Józefa Wyciśloka ze stanowiska dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach.

Fundusz Górnośląski zajmuje się m.in. wspieraniem małych i średnich firm (pożyczki). Dzięki jego działalności powstało ponad 2,5 tys. miejsc pracy na Śląsku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu