Kadry Nowe stanowisko i dyrektor

AZA
opublikowano: 01-09-2009, 00:00

Colliers International utworzył nowe stanowisko dyrektora regionalnego ds. jakości obsługi klienta i awansował na nie Natalię Blagoevą. Blagoeva będzie odpowiadać za rozwój programów lojalnościowych dla klientów. Jako pierwszy będzie wdrażany program Net Promoter, opracowany przez Freda Reichhelda, firmę Bain Company oraz Satmetrix. Natalia Blagoeva związana jest z firmą Colliers od 18 lat. Ostatnio zajmowała stanowisko dyrektora operacyjnego na Europę Południowo-Wschodnią. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora zarządzającego w kilku biurach regionalnych Colliers. Paweł Warda i Bartłomiej Szejba, członkowie zespołu zarządzania projektami i doradztwa technicznego w Jones Lang LaSalle, zostali akredytowanymi konsultantami LEED, światowego systemu certyfikowania nieruchomości pod kątem rozwiązań sprzyjających środowisku.

Wraz z nimi w Polsce jest 16 akredytowanych konsultantów LEED. Specjaliści ci mogą doradzać i zarządzać procesem certyfikacji o którą występują deweloperzy, użytkownicy budynków i najemcy.

Korzyścią z uzyskania certyfikatu LEED są niższe koszty eksploatacyjne budynku. W praktyce budynek zaprojektowany zgodnie z kryteriami LEEDą zużywa o 30 do 50 proc. mniej energii, emituje o 35 proc. mniej dwutlenku węgla i zużywa o 40 proc. mniej wody i produkuje o 70 proc. mniej odpadów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu