Kadry: Rektorskie zmiany w Akademii Leona Koźmińskiego

DCZ
opublikowano: 02-09-2011, 00:00

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński skończył swoją misję jako rektor Akademii Leona Koźmińskiego (ALK). Trwała ona od powstania uczelni, czyli 18 lat. Prof. Koźmiński będzie przewodniczącym Rady Powierniczej i prezydentem ALK.

Funkcję rektora ALK od 1 września 2011 r. objął prof. dr hab. Witold Bielecki, jeden z założycieli uczelni. Jest absolwentem wydziału ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie ekonometrii. Stopień doktora w dziedzinie zarządzania uzyskał w 1981 roku, a doktora habilitowanego w 1999 r. Do 1993 r. był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Akademia Leona Koźmińskiego od 12 lat zwycięża w rankingach edukacyjnych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej". Odnosi też sukcesy w rankingach edukacyjnych "Financial Times". ALK jest jedyną uczelnią z naszej części Europy, która zdobyła najwyżej cenione międzynarodowe akredytacje: AACSB, EQUIS i AMBA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Kadry: Rektorskie zmiany w Akademii Leona Koźmińskiego