Kalejdoskop Pulsu – 11 stycznia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
11-01-2006, 08:30

Firmy drobiarskie i mięsne nadal zbierają dokumenty do zapowiadanego kilka miesięcy temu pozwu przeciwko jednej z wielkich sieci handlowych. Ale wojna prawna o warunki prowadzenia handlu w Polsce zbliża się już wielkimi krokami. Producenci szykują bowiem ofensywę na drugim froncie — legislacyjnym.

Firmy drobiarskie i mięsne nadal zbierają dokumenty do zapowiadanego kilka miesięcy temu pozwu przeciwko jednej z wielkich sieci handlowych. Ale wojna prawna o warunki prowadzenia handlu w Polsce zbliża się już wielkimi krokami. Producenci szykują bowiem ofensywę na drugim froncie — legislacyjnym. O aktualnej sytuacji na styku pomiędzy dużymi sieciami handlowymi, a ich dostawcami i proponowanych zmianach w prawie pisze w środowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Coraz więcej zaczyna się dziać wokół naprawy ustawy vatowskiej. Dzisiaj posłowie z komisji gospodarki zostaną zapoznani z projektem nowelizacji autorstwa rady podatkowej przy PKPP Lewiatan. Dokument trafił już do resortu finansów. Cel i założenia nowelizacji oraz wpływ proponowanych regulacji na dochody budżetowe przedstawi Mirosław Barszcz, wiceminister finansów. Komisja ma też wysłać do Rady Ministrów dezyderat z apelem o poparcie tej reformy, z niecierpliwością oczekiwanej przez polskich przedsiębiorców. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

Przypominamy, że do końca stycznia 2006 przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział w programie Cień Menedżera. Kliknij i przeczytaj więcej www.pb.pl/cienmenedzera. Zaproś na staż do Twojej firmy najlepszych studentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 11 stycznia 2006