Kalejdoskop Pulsu – 14 lutego 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-02-2006, 08:09

Tym razem polityka okazała się bardzo ważna dla ostatnio uodpornionych na nią rynków finansowych. Złoty, obligacje i giełda zaczęły tracić zaraz po godzinie 15.15, kiedy Polska Agencja Prasowa podała, że prezydent Lech Kaczyński jest bliski podjęcia decyzji o rozwiązaniu parlamentu. Spadki były znaczne.

Tym razem polityka okazała się bardzo ważna dla ostatnio uodpornionych na nią rynków finansowych. Złoty, obligacje i giełda zaczęły tracić zaraz po godzinie 15.15, kiedy Polska Agencja Prasowa podała, że prezydent Lech Kaczyński jest bliski podjęcia decyzji o rozwiązaniu parlamentu. Spadki były znaczne. O nerwowej poniedziałkowej reakcji rynków na polityczne spekulacje pisze w dzisiejszym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj..

Giełdowa grupa budowlano-montażowa Polimex-Mostostal Siedlce przymierza się do przejęć w trzech nowych branżach: budownictwa drogowego, kolejowego i energetycznego. W każdej namierzyła już cel i prowadzi due diligence. W 2006 r. może wydać na przejęcia 50-80 mln zł. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane