Kalejdoskop Pulsu – 17 lutego 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 17-02-2006, 07:36

Już w poniedziałek 20 lutego na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl opublikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.

Już w poniedziałek 20 lutego na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl opublikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.pl przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorstwach, które poszukują nowych sposobów na pozyskanie kapitału.

Firmy, które chcą inwestować w produkcję biopaliw, niecierpliwie czekały na rozporządzenie ministra gospodarki dotyczące wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z zawartością estrów metylowych (biodiesla). I doczekały się. Ministerstwo zakończyło prace nad projektem tego rozporządzenia. Został on już przesłany do Brukseli w celu notyfikacji. Jeżeli nie zostaną zakwestionowane jego zapisy, 8 maja 2006 r. rozporządzenie mogłoby wejść w życie. To zaś wpłynie na prace nad nowelizacją ustawy biopaliwowej z 2 października 2003 r. Projekt rozporządzenia zakłada dopuszczenie do obrotu biopaliwa z 20-procentową (plus minus jeden procent) zawartością estrów oraz estrów stanowiących samoistne biopaliwo. Brak tego dokumentu wykonawczego, określającego normy jakościowe dla paliw z dodatkiem estrów, uniemożliwiał ich sprzedawanie na stacjach benzynowych w kraju i korzystanie przez firmy z ulgi akcyzowej. O sprawie pisze w piątkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Marian Banaś, wiceminister finansów, zapowiedział, że w drugiej połowie roku zaczną działać biura informacji podatkowej. Ich zadaniem ma być odpowiadanie na pytania obywateli i firm, a od 1 stycznia 2007 r. także wydawanie wiążących interpretacji podatkowych. Powstaną cztery takie biura. Zostaną w nich zatrudnieni nowi pracownicy. Na razie Ministerstwo Finansów oficjalnie nie informuje, lecz mówi się o kilkuset. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane