Kalejdoskop Pulsu – 18 lipca 2006

(Paweł Kubisiak)
18-07-2006, 08:11

W ubiegłym tygodniu pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w asyście policji wkroczyli do pięciu firm produkujących nawozy: Tarnowa, Anwilu, Puław, Polic i Kędzierzyna. Przeszukano biura, przejrzano dokumenty i przesłuchano ludzi. Kontrola dotyczyła polityki handlowej firm oraz działalności związanej z produkcją i sprzedażą nawozów od 1998 r.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w asyście policji wkroczyli do pięciu firm produkujących nawozy: Tarnowa, Anwilu, Puław, Polic i Kędzierzyna. Przeszukano biura, przejrzano dokumenty i przesłuchano ludzi. Kontrola dotyczyła polityki handlowej firm oraz działalności związanej z produkcją i sprzedażą nawozów od 1998 r. Na producentów nawozów padło bowiem podejrzenie o zmowę cenową. Ale nie tylko na nich...

To było rekordowe sześć miesięcy. Dziewięć największych portów lotniczych obsłużyło 6,67 mln osób, czyli o 33 proc. więcej niż rok temu. Do dwucyfrowych wzrostów zdążyliśmy się już przyzwyczaić, a ostatnie półrocze pod tym względem nie zawiodło — każde lotnisko znacznie poprawiło wyniki. Niektóre z nich notują astronomiczne dynamiki ruchu pasażerskiego, ale w większości to efekt niskiej bazy… i często jednego przewoźnika, który zaczął operację pod koniec ubiegłego roku. Nalot irlandzkiego Ryanaira bardzo widocznie poprawił wyniki portów w Bydgoszczy, Szczecinie czy Łodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kalejdoskop Pulsu – 18 lipca 2006