Kalejdoskop Pulsu – 20 lutego 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 20-02-2006, 08:04

Dzisiaj na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl publikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.

Dzisiaj na łamach Pulsu Biznesu oraz na stronach www.pb.pl i www.ipo.pl publikujemy opracowany przy współpracy z IPO Portalem Finansowym ranking najskuteczniejszych domów maklerskich. Będzie to pierwszy tego typu ranking w Polsce. Dotychczasowe rankingi domów maklerskich skierowane były do inwestorów indywidualnych. Ranking IPO.pl przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorstwach, które poszukują nowych sposobów na pozyskanie kapitału.

Procter & Gamble (P&G), producent m.in. środków czystości, higieny, artykułów do pielęgnacji niemowląt i kosmetyków, planuje inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Amerykanie zainwestują w produkcję pieluch, oliwek i szamponów dla dzieci. Złożyli już list intencyjny. Deklarują w nim, że zainwestują ponad 40 mln EUR i stworzą co najmniej 200 miejsc pracy. Docelowo planowane jest wydanie nawet 100 mln EUR. O planach jednego ze światowych gigantów pisze w poniedziałkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Gdy po wielu latach dominacji włoski Fiat stracił w styczniu 2005 r. pozycję lidera polskiego rynku, nieśmiało zapowiadał, że powalczy o powrót na pierwsze miejsce. Nic z tego nie wyszło. Ubiegły rok firma zakończyła na trzeciej pozycji. W styczniu 2006 r. włoski producent spadł jeszcze o szczebel niżej. Ma jednak ambitne plany, chce w tym roku sprzedać 30 tys. aut. W walce o udziały rynkowe mają mu pomóc zmienione Punto, Panda, Albea i terenowe Sedici. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane