Kalejdoskop Pulsu – 26 czerwca 2006

(Tadeusz Stasiuk)
26-06-2006, 08:07

Według najnowszych zeznań majątkowych z przełomu kwietnia i maja, na 460 posłów 28 deklarowało posiadanie akcji spółek giełdowych. Największym inwestorem na Wiejskiej okazał się Piotr Gadzinowski, poseł SLD i wicenaczelny tygodnika „Nie”.

Według najnowszych zeznań majątkowych z przełomu kwietnia i maja, na 460 posłów 28 deklarowało posiadanie akcji spółek giełdowych. Największym inwestorem na Wiejskiej okazał się Piotr Gadzinowski, poseł SLD i wicenaczelny tygodnika „Nie”. Przed ostatnimi spadkami na GPW inwestorską czołówkę (według wartości portfela) stanowili posłowie SLD, przed PO, PiS i jednym z Samoobrony (z LPR i PSL deklarowali brak akcji). Pięć najbardziej popularnych akcji to papiery spółek o państwowych korzeniach. O sprawie pisze w poniedziałkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Rosyjska firma TMK Global, potencjalny inwestor dla Walcowni Rur Jedność (WRJ), stara się przekonać resort skarbu, że jest odpowiednim inwestorem dla spółki. Na wniosek przedstawicieli koncernu w piątek odbyło się więc spotkanie z kierownictwem Ministerstwa Skarbu Państwa. Jakie są efekty rozmów, tego nie wiadomo. Więcej w dzisiejszym „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 26 czerwca 2006