Kalejdoskop Pulsu – 30 września 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 30-09-2005, 08:18

W kwietniu 2006 r. Budimex ma oddać do użytku wart 200 mln USD terminal II na Okęciu. Jak się uda, będzie szampan i oklaski, ale czy na pewno zasłużone? Dla konsorcjum wykonawców (Budimex, Ferrovial Agroman i Estudio Lamela) jego realizacja to na razie pasmo strat (około 185 mln zł). Budimex przyznaje, że rozbudowa Okęcia uszczupliła jego wyniki o 68,5 mln zł.

W kwietniu 2006 r. Budimex ma oddać do użytku wart 200 mln USD terminal II na Okęciu. Jak się uda, będzie szampan i oklaski, ale czy na pewno zasłużone? Dla konsorcjum wykonawców (Budimex, Ferrovial Agroman i Estudio Lamela) jego realizacja to na razie pasmo strat (około 185 mln zł). Budimex przyznaje, że rozbudowa Okęcia uszczupliła jego wyniki o 68,5 mln zł. Na razie, bo analizy trwają. Spółka chce renegocjacji kontraktu, PPL nic o tym nie wie, a rada nadzorcza żąda wyjaśnień. O zamieszaniu na Okęciu pisze w piątkowy wydaniu „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Kazimierz Marcinkiewicz, kandydat na premiera z ramienia PiS, po raz kolejny dał do zrozumienia, że obecna struktura funkcjonowania polskiego sektora gazowego nie odpowiada wyobrażeniom tej partii. Powód: państwo nie ma wystarczającej kontroli nad przesyłem. Nad sektorem ciąży widmo„nacjonalizacji”, co potwierdza zapowiedź szybkich porządków w PGNiG. Przesył – zdaniem Marcinkiewicza - będzie w rękach skarbu państwa oraz EuRoPol Gazu, w którym resort mamy ma 48 proc. akcji. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane