Kalejdoskop Pulsu – 4 kwietnia 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 04-04-2006, 08:06

Producenci ruszają do walki o zwrot opłat pobranych przez handlowców. I nie są bez szans. Sąd Najwyższy, który w styczniu uznał za nielegalne opłaty za przyjęcie towaru do sklepów, pobierane przez sieć handlową od dostawcy (tzw. opłata za wejście), dał nową broń producentom. Pierwsza sięgnie po nią branża drobiarska. O sprawie pisze we wtorkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”.

Producenci ruszają do walki o zwrot opłat pobranych przez handlowców. I nie są bez szans. Sąd Najwyższy, który w styczniu uznał za nielegalne opłaty za przyjęcie towaru do sklepów, pobierane przez sieć handlową od dostawcy (tzw. opłata za wejście), dał nową broń producentom. Pierwsza sięgnie po nią branża drobiarska. O sprawie pisze we wtorkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Prokom, Computerland, Emax i Comarch, największe giełdowe spółki informatyczne, zacierają ręce. Wkrótce Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) ogłosi przetarg na zinformatyzowanie rejestrów państwowych. Chodzi głównie o modernizację bazy danych PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności). Za nią pójdą kolejne ewidencje m.in. Ogólnokrajowa Ewidencja Wydanych i Utraconych Dowodów Osobistych. Budżet projektu to ponad 200 mln zł, z czego 25 proc. popłynie z kasy krajowej, a reszta z funduszy unijnych. Więcej w dzisiejszym „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kalejdoskop Pulsu – 4 kwietnia 2006