Kalejdoskop Pulsu – 5 grudnia 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 05-12-2005, 08:21

Ryszardowi Krauzemu najwyraźniej robi się ciasno na polskim rynku. Prezes Prokomu Software wiele lat temu zainwestował w Bioton, producenta ludzkiej insuliny, który coraz odważniej poczyna sobie na zagranicznych rynkach. Teraz jeden z najbogatszych Polaków zdecydował się na powrót do korzeni, czyli do branży informatycznej.

Ryszardowi Krauzemu najwyraźniej robi się ciasno na polskim rynku. Prezes Prokomu Software wiele lat temu zainwestował w Bioton, producenta ludzkiej insuliny, który coraz odważniej poczyna sobie na zagranicznych rynkach. Teraz jeden z najbogatszych Polaków zdecydował się na powrót do korzeni, czyli do branży informatycznej. Spółka zaangażowała się w budowę aktywnej wyszukiwarki internetowej www.hakia.com. Zlokalizowana na Manhattanie firma została stworzona przez międzynarodowy zespół, w którym biorą udział Finowie, Amerykanie i rosyjscy naukowcy. Czy najnowszy projekt Prokomu ma szanse zawojować Świat pisze w poniedziałkowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Po raz szósty opublikowany został przez redakcję „Pulsu Biznesu” ranking „Gazele Biznesu” – najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W zestawieniu znalazło się aż 3108 przedsiębiorstw z całej Polski. Analiza opracowania wskazuję, że małe i średnie firmy za sobą mają już czas agresywnego zdobywania rynku. I choć nadal imponują dynamiką, to dostrzegalne jest jej wyrównane, stabilne tempo. Więcej w poniedziałkowej, specjalnej publikacji „Pulsu Biznesu” oraz tutaj

Resort edukacji rozstrzygnął przetargi na realizację kolejnych zleceń na komputeryzację szkół. Tym razem konkursy podzielono obszarowo na dwie tury: region wschodni i zachodni. Dla pierwszego pracownie internetowe dostarczy Bull Polska z ABG (dawniej Ster-Projekt). Drugie rozdanie zrealizuje Immobilia (dostarcza sprzęt firmy Incom) wraz z Betacomem. Kontrakty będą warte po blisko 58 mln zł. Powinny zostać podpisane w najbliższych dniach. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kalejdoskop Pulsu – 5 grudnia 2005