Kalejdoskop Pulsu – 7 listopada 2005

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 07-11-2005, 08:20

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przygotowuje się do jednej z największych inwestycji w polskim sektorze gazowym — budowy terminalu gazu skroplonego (LNG). To jeden z najważniejszych elementów dywersyfikacji dostaw tego paliwa do naszego kraju. Giełdowa spółka szuka więc partnerów do projektu. Na pierwszy ogień poszli Francuzi z Gaz de France.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przygotowuje się do jednej z największych inwestycji w polskim sektorze gazowym — budowy terminalu gazu skroplonego (LNG). To jeden z najważniejszych elementów dywersyfikacji dostaw tego paliwa do naszego kraju. Giełdowa spółka szuka więc partnerów do projektu. Na pierwszy ogień poszli Francuzi z Gaz de France. Istnieje jednak ryzyko, że wizyta nie dojdzie do skutku. Więcej w poniedziałkowym „Pulsie Biznesu” oraz tutaj.

Wiele wskazuje na to, że plan konsolidacji giełdowej Kruszwicy ze spółkami tłuszczowymi kontrolowanymi przez Jerzego Staraka (Olvit, Olvit Pro) oraz powiązaną z nimi spółką Ewico (d. Kama Foods) nieprędko doczeka się realizacji. Pod znakiem zapytania stawiają ją toczące się sprawy sądowe związane z upadłością i sprzedażą Kamy Foods, a także postępowania prokuratorskie. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane