Kalejdoskop Pulsu – 8 marca 2006

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 08-03-2006, 08:19

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że marzec na rynku walutowym będzie wyglądał tak jak luty. W minionym miesiącu notowania złotego do euro ustabilizowały się w przedziale 3,75-3,83 i nawet gorsze wieści ze sceny politycznej ani słabsze sesje na giełdzie nie powodowały dużej wyprzedaży złotego. Od piątku sytuacja diametralnie się zmieniła.

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia wydawało się, że marzec na rynku walutowym będzie wyglądał tak jak luty. W minionym miesiącu notowania złotego do euro ustabilizowały się w przedziale 3,75-3,83 i nawet gorsze wieści ze sceny politycznej ani słabsze sesje na giełdzie nie powodowały dużej wyprzedaży złotego. Od piątku sytuacja diametralnie się zmieniła. Wartość złotego regularnie spada. Wczoraj za euro płacono nawet do 3,87 zł. Niektórzy analitycy przewidują, że przecena zakończy się dopiero przy poziomie 3,90 zł za euro. O huśtawce nastrojów na rynkach finansowych i kapitałowych pisze w środowym wydaniu dziennik „Puls Biznesu”. Artykuł można również przeczytać tutaj.

Polska przestaje być najbardziej atrakcyjnym w tej części Europy rynkiem do prowadzenia badań klinicznych nad nowymi lekami. Liczba nowych projektów startujących każdego roku już od kilku lat nie przekracza 400. Wiele przedsięwzięć badawczych, które mogłyby trafić do polskich ośrodków, przejmują m.in. placówki na Węgrzech i w Czechach. Rynek wart minimum 1 mld zł dostał zadyszki. Jeśli nie znikną bariery dla inwestorów, szybko przegonią nas sąsiedzi. Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane