Kalisz testuje informację katastralną

Piotr Wielicki
opublikowano: 05-04-2001, 00:00

Kalisz testuje informację katastralną

Opracowany przez ekspertów holenderskich model przepływu informacji katastralnej będzie testowany przez kaliski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, wydziały Urzędu Miasta w Kaliszu oraz użytkowników zewnętrznych. Po trzech miesiącach do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii trafi raport na temat wad i zalet modelu.

Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Kaliszu został wyposażony w nowoczesne, specjalistyczne oprogramowanie, oraz serwer w celu przetestowania nowego modelu przepływu informacji katastralnej, opracowanego przez holenderskich specjalistów.

Próbni użytkownicy

Na zakup serwera ośrodek otrzymał dotację celową z Centralnego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezji i Kartografii wysokości 15 tys. zł. Z kaliskiej bazy danych, zawierającej wszystkie informacje dostępne w rejestrach publicznych, mogą obecnie korzystać za pośrednictwem Internetu podłączeni próbnie użytkownicy.

Przez najbliższe trzy miesiące kilku komercyjnych użytkowników będzie korzystać bezpłatnie z bazy danych. Ich uwagi na temat funkcjonowania systemu znajdą się w raporcie, który trafi do GUGiK.

Wypracowany model ma być wykorzystany jako rozwiązanie w skali ogólnopolskiej i wdrażany przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W przyszłości ma on służyć firmom, instytucjom i osobom fizycznym, które podpiszą porozumienie z ośrodkami dokumentacji geodezyjnej.

Wytypowane powiaty

Kalisz i i włocławski powiat ziemski jako najbardziej zaawansowane w przygotowaniu przestrzennej informacji o terenie, wytypowane zostały do przygotowania modelowego systemu przepływu informacji katastralnej.

Projekt ich połączenia systemem umożliwiającym przepływ informacji katastralnej realizują: holenderskie konsorcjum DHV, Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne z Bydgoszczy oraz firma Intergraph. Przedsięwzięcie jest finansowane przez rząd holenderski. Jego koszt nie został ujawniony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kalisz testuje informację katastralną