Kaliszanka nie zawiodła, Ziołopex - bardzo

Katarzyna Sadowska
23-11-2007, 00:00

Jutrzenka podała wyniki spółek, z którymi się połączy. Producent herbatników poprawił się, przypraw — obniżył prognozę.

Jutrzenka podała wyniki spółek, z którymi się połączy. Producent herbatników poprawił się, przypraw — obniżył prognozę.

Jutrzenka, giełdowy producent słodyczy, podzielił się z rynkiem wynikami Kaliszanki i Ziołopeksu. Spółki te wkrótce mają trafić do jego grupy i ich wyniki będą konsolidowane. W nadzorze czeka na zatwierdzenie prospekt dotyczący m.in. emisji akcji dla Jana Kolańskiego, prezesa Jutrzenki, w zamian za udziały w dwóch jego spółkach.

Wyniki Kaliszanki są niezłe. Przez trzy kwartały wypracowała 99,4 mln zł przychodów (przed rokiem 85,5 mln zł) i 21 mln zł zysku operacyjnego (16,6 mln zł). Na czysto producent herbatników zarobił 20,9 mln zł, prawie o 55 proc. więcej niż przed rokiem.

Produkujący przyprawy Ziołopex radzi sobie gorzej. Wprawdzie po trzech kwartałach ma 92,7 mln zł przychodów (+12 proc.), ale te zyski… Wynik operacyjny zmalał do 6,9 mln zł z 9,4 mln zł przed rokiem, a czysty zarobek do 6 mln zł z 8,2 mln zł. Zarząd tłumaczy to wzrostem kosztów produkcji (droższe surowce i opakowania) oraz sprzedaży. I koryguje roczną prognozę do 130,1 mln zł przychodów (z 133,1 mln zł), 9,9 mln zł zysku operacyjnego (14,8 mln zł) i 8,7 mln zł netto (13,4 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kaliszanka nie zawiodła, Ziołopex - bardzo